Võta ühendust juba täna!

Alt poolt leiad meie kontaktid. Kiirete küsimuste lahendamiseks on soovitatav helistada.

icon_widget_image Esmaspäevast-Reedeni: 8.30-17.00 icon_widget_image Tallinn, Estonia icon_widget_image +372 58287842 icon_widget_image Info@mevala.ee
  /  Uncategorized   /  Soojemad talved panevad Soomes majade vastupidavuse proovile

Soojemad talved panevad Soomes majade vastupidavuse proovile

Soomes valmistavad probleeme üha soojemad ja niiskemad talved, mille tõttu tuleb üle vaadata varasemad ehituslahendused.

Varem toimivad fassaadilahendused ei ole enam piisavalt usaldusväärsed.

Odavalt ehitatud ridaelamute kohta on õpitud palju peale seda, kui neid pidi remontima vaid kümme aastat pärast ehitust. Nüüd tuleb need kogemused ja teadmised unustada, kuna sooja- ja niiskustingimused on muutunud.

«Praegune ilm on nagu pidev sügis – suve kuivatav efekt puudub,» sõnas insener Jukka Huttunen Ideastructura oy-st. «Vihma mõju fassaadile on tunduvalt kasvanud. Varem toimivad fassaadilahendused ei ole enam piisavalt usaldusväärsed.»

Huttunen rõhutab, et kasutada võib samu materjale mida praegugi, kui nende niiskuskaitsele pööratakse piisavalt tähelepanu. Tampere Ülikooli ehitusfüüsika professor Juha Vinha kahtleb aga osas praegustest fassaadilahendustes.

«Näiteks puidust välisseinte tuulekaitseplaatidena tuleks kasutada paremini soojust hoidvaid ning niiskuse teket takistavaid lahendusi, mitte hallitama hakkavaid kipsplaate, nagu tavaliselt,» sõnas Vihna. «Ka mineraalivillast tuuletõkkeplaatidest tuleks loobuda nende kehva kvaliteedi tõttu.»

Loe edasi Postimehest